Aktualności i galeria

Czerwcowe urodzinki
W czerwcu swoje urodzinki w przedszkolu świętowa...
W czerwcu swoje urodzinki w przedszkolu świętowali nie tylko nasi wspaniali przedszkolacy, ale również nasze Panie! 🙂
Przedszkolaki w Indiańskiej Wiosce
14 czerwca dzieci z naszego przedszkola miały oka...
14 czerwca dzieci z naszego przedszkola miały okazję poznać kulturę Indian Ameryki Północnej. Wybraliśmy się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej do Tworkowa. Dzieci przeniosły się w zupełnie inny świat. Mogliśmy obejrzeć ubrania, zabawki, przybory codziennego użytku, jakich używali Indianie. Największą frajdę sprawiły dzieciom oczywiście gry i zabawy w stylu indiańskim, tor przeszkód oraz karmienie zwierząt. To był niezwykle aktywnie spędzony czas!  
Spotkanie z policjantem
W środę 12 czerwca nasze przedszkole odwiedził ...
W środę 12 czerwca nasze przedszkole odwiedził Pan Dariusz Rubacki,  policjant na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Krzyżanowicach. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz w ramach preorientacji zawodowej w przedszkolu. Pan Dariusz przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa podczas letniego   wypoczynku oraz zapoznał przedszkolaki z zawodem i obowiązkami policjanta. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i całoroczną współpracę.      
Gogoterapia
Dogoterapia jest metodą wspomagającą działania...
Dogoterapia jest metodą wspomagającą działania rehabilitacyjne oraz terapeutyczne, w której biorą udział odpowiednio przeszkolone psy. Najczęściej wykorzystywana jest przy rehabilitacji osób niepełnosprawnych, ale można ją również stosować na zajęciach z dziećmi zdrowymi. Dogoterapia pozwala przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębiać kontakt poprzez podchodzenie do niego, głaskanie i przytulanie się. Pomaga też kształtować orientację w schemacie własnego ciała i poznawać budowę zwierzęcia. Takie działania stymulują kilka zmysłów jednocześnie: słuchu, wzroku i dotyku. W poniedziałek 3.06. nasze przedszkole odwiedzili Pani Mirka i Pan Sławek ze swoimi psami. Berni i Lucky to psy terapeutyczne z którymi na co dzień pracują Pani Mirka oraz Pan Sławek. My dowiedzieliśmy się w jaki sposób i komu pomagają pieski. Mieliśmy okazję zobaczyć jak się pielęgnuje psa- czyści się mu ząbki oraz czesze. Ponadto Berni zaskoczył nas swoimi umiejętnościami matematycznymi. Każdy mógł pogłaskać pieska oraz go nakarmić. Mamy nadzieję, że Berni i Lucky wkrótce znów nas odwiedzą.  
Majowe urodzinki
Naszym solenizantom z maja życzymy dużo szczęś...
Naszym solenizantom z maja życzymy dużo szczęścia, radości oraz spełnienia wszystkich marzeń 🙂  
Zajęcia adaptacyjne
Serdecznie zapraszamy na zajęcia adaptacyjne w dn...

Serdecznie zapraszamy na zajęcia adaptacyjne w dniu 6.06.2019r na godz. 15:30.

Spotkanie z ratownikami medycznymi
W piątek 24 maja do naszego przedszkola zawitali ...
W piątek 24 maja do naszego przedszkola zawitali ratownicy medyczni, którzy przybyli do nas karetką. Dzieci były mile zaskoczone, gdyż mogły zobaczyć pojazd oraz całe znajdujące się tam wyposażenie na własne oczy a nie tylko na obrazkach. Panowie ratownicy opowiadali na czym polega praca ratownika medycznego, przypomnieli numery alarmowe, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz pokazywali sprzęty, którymi na co dzień posługują się w swojej pracy. Dziękujemy za tak ciekawe spotkanie!
Dzień Rodziny
24 maja br. w przedszkolu odbył się Dzień Rodzi...
24 maja br. w przedszkolu odbył się Dzień Rodziny. Wydarzenie to połączyło dwa święta: Dzień Matki i Dzień Ojca. Podczas uroczystości, dzieci prezentowały swoje umiejętności aktorskie, muzyczne, recytatorskie oraz plastyczne. Starszaki zaprezentowały przedstawienie pt. "Calineczka" po którym to najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli dla rodziców. Po występach grupy młodszej na scenę znowu wyszła grupa starsza, aby zatańczyć i zaśpiewać dla widzów. Po wspólnym odśpiewaniu Sto lat oraz życzeniach i podziękowaniach od Pani Dyrektor, każdy przedszkolak wręczył swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.
Wszystkim rodzicom życzymy przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz miłości.
Nasze przedszkolaki na Przeglądzie Młodych Talentów w Tworkowie
13 i 14 maja przedstawiciele grupy młodszej i sta...
13 i 14 maja przedstawiciele grupy młodszej i starszej brali udział w Przeglądzie Młodych Talentów zorganizowanym przez GZOKSIT w Tworkowie. Laura Bobrzik oraz Milena Studnic z grupy młodszej zaśpiewały piosenkę o mamie „ Kocham cię …”  a  Emilia Kupka, Emilia Chrysteczko i Nicola Chłapek z grupy starszaków zaprezentowały się w piosence „Unia Europejska”.  Oba występy zostały wysoko ocenione przez jury  i zdobyły wyróżnienia. W kategorii recytacja grupę młodszą reprezentowali Filip Koprek  oraz Edyta Hiltawska z wierszem „ Bosa osa” a z grupy starszej wystąpił Gabriel Besz z wierszem „ Entliczek Pentliczek”. Gratulujemy naszym przedszkolakom zdolności oraz wyróżnień. Wyróżnione dziewczynki miały okazję występować na gali podczas Jarmarku na Granicy przy Zamku w Chałupkach.  
Mali kucharze
Dzieci z grupy młodszej podczas realizacji tematu...
Dzieci z grupy młodszej podczas realizacji tematu kompleksowego związanego z poznawaniem zawodów zapoznali się bliżej z zawodem kucharza. Oglądały sprzęty, które można spotkać w kuchni, nazywały je oraz opowiadały do czego mogą służyć. Najbardziej oczywiście podobała się praktyczna część zajęć, podczas których dzieci same zamieniły się w małych kucharzy i przygotowały dla siebie pyszne i  zdrowe kanapki pełne witamin, które  następnie w mig znalazły się w ich brzuszkach.
Poznajemy zawody
W dniach od 13.05 do 17.05 w przedszkolu rozmawial...
W dniach od 13.05 do 17.05 w przedszkolu rozmawialiśmy o zawodach naszych rodziców. Dzieci miały okazję poznać zawód bibliotekarza oraz florysty. Dnia 15 maja odwiedziliśmy Bibliotekę w Zabełkowie, gdzie pani Teresa pokazała nam książki i książeczki. Mogliśmy "zważyć" najcięższą książkę oraz zajrzeć do kącika przeznaczonego tylko dla dzieci. Znaleźliśmy tam opowiadanie o Fenku, które pani bibliotekarka z chęcią nam przeczytała.
W czwartek 16.05. odwiedziliśmy kwiaciarnię u pani Katarzyny. Zobaczyliśmy mnóstwo pięknych i kolorowych kwiatów, o których pani Kasia nam opowiedziała. Mieliśmy okazję zobaczyć jak robi się kompozycję z kwiatów.
Kwietniowe urodzinki
A, oto nasi wspaniali solenizanci, którzy swoje u...
A, oto nasi wspaniali solenizanci, którzy swoje urodzinki świętowali w kwietniu. Życzymy spełnienia marzeń i dużo słoneczka na co dzień.  
Kolorowy zawrót głowy – przedszkolaki zaprezentowały się na przeglądzie teatrzyków
W czwartek 25 kwietnia miał miejsce I dzień XXVI...
W czwartek 25 kwietnia miał miejsce I dzień XXVII Międzynarodowego Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych pod patronatem Starosty Raciborskiego. Na scenie tworkowskiego Centrum Kultury wystąpiło pięć grup teatralnych, nasze przedszkole reprezentowała grupa starsza w inscenizacji "Calineczki". Przedstawienia oceniała komisja artystyczna – Izabela Karwot (pedagog, reżyser, aktorka, instruktorka teatralna, dyrektor Domu Kultury w Rybniku), Bernadeta Klement (pedagog, wieloletnia dyrektorka przedszkola w Tworkowie),  Anna Gajęcka (pedagog, emerytowana wychowawczyni kilku pokoleń przedszkolaków) oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzyżanowicach – Agnieszka Winiarczyk.
Wszystkie inscenizacje były pomysłowe, świetnie wyreżyserowane, a dzieci mogły pokazać w nich swoje zdolności i umiejętności recytatorskie, taneczne i aktorskie – przygotowane do występów scenicznych przez wychowawczynie w przedszkolach. Zasługą nauczycielek i pracowników przedszkoli były także pomysłowe dekoracje i przepiękne kostiumy. Przeglądy organizowane przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki nie są konkursami, gdzie przyznawane są miejsca, jednak każda występująca grupa nagradzana jest zestawem pięknych zabawek. Występom najmłodszych aktorów przyglądali się rodzice i dziadkowie oraz zaproszeni goście: starosta raciborski Grzegorz Swoboda, starosta Haci Werner Vyletělek, wicestarosta Piszcza Stanislav Bartusek, wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.
Zajączek w grupie młodszej
17. kwietnia nasze przedszkole miał odwiedzić wi...

17. kwietnia nasze przedszkole miał odwiedzić wielkanocny zajączek. Od rana dzieci szykowały się do spotkania z nim, wypatrywały przez okna i nasłuchiwały jego kroków. Czekając porozmawialiśmy sobie o świątecznych zwyczajach, śpiewaliśmy radosne wielkanocne piosenki, a nawet bawiliśmy się podczas różnych konkursów i kicaliśmy jak one. Gdy usłyszeliśmy hałas na podwórku, postanowiliśmy sprawdzić, czy zajączek nie zostawił dla dzieci upominków. Nie myliliśmy się. W ogrodzie przedszkolnym znaleźliśmy koszyczki ze słodką paczuszką dla każdego dziecka. Dziękujemy zajączku!

Zajączek w grupie starszaków
 Wielkanoc to ciepłe i radosne święta szczegó...
 Wielkanoc to ciepłe i radosne święta szczególnie dla najmłodszych. Dziś w naszym przedszkolu dzieci najpierw miały okazję zobaczyć jajka- kurze, przepiórcze i od gołębia. Porównywaliśmy ich wielkość oraz sposoby ozdabiania jajek. Następnie dzieci poszły szukać słodkiego zajączka. Dla każdego przedszkolaka Zajączek zostawił mały słodki upominek.
Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Nasza podopieczna Nicola Chłapek zajęła III mie...
Nasza podopieczna Nicola Chłapek zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „Pani od Wierszyków, czyli Wanda Chotomska dzieciom”. Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami książek Wandy Chotomskiej.  Serdecznie gratulujemy.
Śmieszne eksperymenty
Na zajęciach popołudniowych elektryzowaliśmy r...
Na zajęciach popołudniowych elektryzowaliśmy różne przedmioty przez pocieranie. Zobaczyliśmy, że niektóre z nich możemy przesuwać bez dotykania – to prawie jak pierwsza lekcja magii! Wiemy już, że nie wszystkie ładunki elektryczne, które nas otaczają są „przyjaciółmi”. Niektóre z nich się od siebie odpychają. Potrafimy oddzielać pieprz od soli niczym Kopciuszek. Zakończyliśmy spotkanie zabawami z elektryzowaniem balonów.  
Wycieczka do Raciborza
W środę 3 kwietnia dzieci z naszego przedszkola ...
W środę 3 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Raciborza. Pierwszą część wyjazdu stanowiła wizyta w Raciborskim Centrum  Kultury „ Strzecha”, gdzie przedszkolaki miały okazję zobaczyć bardzo pouczający film dla dzieci „ Gordon i Paddy”. To historia  o komisarzu Gordonie, który rozmyśla na życiowe tematy, rozważa na temat dobra i zła, cudownie pokazuje  na zwierzęcych przykładach ludzkie wady i zalety. Bajka w mądry sposób pokazuje małym widzom, dlaczego nie można brać cudzych rzeczy oraz dokuczać innym. Druga część wycieczki to „szaleństwo” zabawy w LiluPlay. Dzieci były zachwycone i miło spędziły ten czas na beztroskiej zabawie.
Zajęcia otwarte w grupie młodszej
We wtorek 2 kwietnia rodzice dzieci z grupy młods...
We wtorek 2 kwietnia rodzice dzieci z grupy młodszej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych. Temat zajęć brzmiał: „Na wiejskim podwórku”. Dzieci rozpoczęły oczywiście od zaprezentowania rodzicom piosenki oraz wierszyka o tematyce wiosennej. Na początku przedszkolaki odgadywały zagadki o wiejskich zwierzętach wsparte prezentacją multimedialną, dzieliły nazwy na sylaby, segregowały ilustracje do odpowiednich grup ze względu na ilość sylab, natomiast dzieci starsze pochwaliły się również umiejętnością wysłuchiwania pierwszych głosek. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw w postaci naśladowania odgłosów zwierząt oraz zabawy z rodzicami z użyciem chusty animacyjnej Klanza . Podczas zajęć maluchy prezentowały umiejętności matematyczne: kontynuowały rytmy złożone z wiejskich zwierzątek. W zależności od wieku dzieci miały za zadanie dokończyć rytm składający się z 2, 3, 4 elementów. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. W trakcie zajęć wykorzystane zostały również zabawy muzyczno-ruchowe „Bumbumkowe poruszanki”, które sprawiają maluchom wiele radości i chętnie w nich uczestniczą. Zajęcia bardzo podobały się zarówno dzieciom jak i rodzicom, co znalazło odzwierciedlenie po przeprowadzeniu ewaluacji zajęć.  
Marcowe urodzinki
A o to nasi wspaniali marcowi solenizanci 🙂 Wraz ...
A o to nasi wspaniali marcowi solenizanci 🙂 Wraz z Panią Dyrektor swoje urodzinki w marcu świętowali Patryk i Natalka. Życzymy wiele radości i słoneczka na co dzień 🙂
Powitanie Wiosny
21 marca tradycyjnie pożegnaliśmy zimę a powita...
21 marca tradycyjnie pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Podczas zajęć w grupach dzieci bawiły się przy dźwiękach wiosennych piosenek, rozwiązywały zagadki dotyczące zwiastunów wiosny oraz poznawały tradycje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Kilka dni wcześniej grupa młodsza przygotowała tradycyjne gaiki a grupa starsza marzannę. Po zajęciach przyszedł czas na spacer ulicami Zabełkowa, podczas którego dzieci żegnały zimę a witały wiosnę. Tego roku po raz pierwszy marzanna nie została spalona, a rozebrana, co dzieciom bardzo się spodobało. W wesołych humorach wróciliśmy do przedszkola.
Informacja MEN dla Rodziców
Informacja dla Rodziców
DYREKTOR PRZEDSZKOLA W Zabełowie INFORMUJE, ŻE Z...

DYREKTOR PRZEDSZKOLA W Zabełowie INFORMUJE, ŻE ZGODNIE Z INFORMACJĄ PODANĄ NA ZEBRANIU Z RODZICAMI ( 26.03.19r.), PRACOWNICY PRZEDSZKOLA W Zabełowie  DNIA 8 KWIETNIA 2019r.  PRZYSTĘPUJĄ DO AKCJI PROTESTACYJNEJ W FORMIE STRAJKU. TEGO DNIA PROSZĘ O ZAPEWNIENIE OPIEKI DZIECKU. PROSZĘ ŚLEDZIĆ INFORMACJE W MEDIACH.

 

Dyrektor, Rita Wieczorek

Przedszkolaki na Gminnym Konkursie Gwary Śląskiej w Tworkowie
W czwartek 14 marca dzieci z naszego przedszkola b...
W czwartek 14 marca dzieci z naszego przedszkola brały udział w Gminnym  Konkursie Gwary Śląskiej w Tworkowie. Grupę młodszą reprezentowali w duecie Tomasz Starostka i Tomasz Seemann w wierszu „ Lyń”, natomiast z grupy  starszaków zaprezentowali się: Emilia Kupka w wierszu „ Kurde  blade” oraz Michał Starostka w utworze „ Panoczek”. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Tytuł laureata  zdobył duet chłopców z grupy młodszej, który wystąpi jeszcze raz podczas koncertu galowego  18 maja przy Zamku w Chałupkach.  Gratulujemy!
Dzień Kobiet w Przedszkolu
8 marca swoje święto tradycyjnie obchodziły wsz...
8 marca swoje święto tradycyjnie obchodziły wszystkie dziewczynki oraz panie pracujące w przedszkolu. Z tej okazji chłopcy z grupy młodszej przygotowali tulipany z rolek po papierze toaletowym a chłopcy z grupy starszej laurki dla koleżanek oraz pań. Nie zabrakło życzeń, piosenek, wierszyków oraz tradycyjnego „Sto lat”. Wszystkim dziewczynkom oraz paniom tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy.  
Wizyta w sklepie
W ramach realizacji tematyki kompleksowej: „W sk...
W ramach realizacji tematyki kompleksowej: „W sklepie”, „Na zakupach” wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola udały się na spacer do pobliskiego sklepu, aby na własne oczy zobaczyć jak wygląda prawdziwy sklep, jakie można kupić tam produkty a przede wszystkim jak wygląda praca sprzedawcy. Dzieci zadawały  pracującym w sklepie paniom  pytania na temat ich pracy, sprzętu potrzebnego w sklepie, mogły zobaczyć jak działa prawdziwa kasa oraz terminal do płatności kartą. Dziękujemy za miłe przyjęcie.  
Dzień Kota u maluszków
Maluszki świętowały wyjątkowy dzień, jakim je...
Maluszki świętowały wyjątkowy dzień, jakim jest Dzień Kota. Tego dnia wszystko,  co działo się w sali maluszków związane było z tymi przemiłymi zwierzaczkami. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wierszyka pod tytułem : „Chory kotek”, bawiły się w tradycyjną zabawę przy piosence „Uciekaj myszko do dziury” oraz chustą animacyjną przy wesołych piosenkach o kotkach, rozwiązywały zagadki, z jakich bajek pochodzą dane kotki. Druga część zajęć to praca plastyczna: „Mój wymarzony kotek”, która polegała na wyklejaniu sylwety kotka kawałkami  wełny. Zwieńczeniem dnia była bajka o dwóch kotkach, którą z pewnością pamiętają rodzice i dziadkowie: „ Przygody kota Filemona”.
TOC
W marcu, grupa starszaków rozpoczęła pracę z ...
W marcu, grupa starszaków rozpoczęła pracę z pakietem Kuferek Tajemnic. Na podstawie pięciu opowiadań dzieci uczą się posługiwania narzędziami TOC. Analizując historie i problemy bohaterów, uczestniczą w sytuacjach bliskich ich osobistemu doświadczeniu. Dzięki temu mogą bez lęku przyjrzeć się własnym problemom, mogą znaleźć odpowiedź jak sobie samym pomóc.Praca z narzędzi TOC uczy dzieci planowania i kierowania własną uwagą, poprawia komunikacje, poznanie, samoregulację - wewnętrzną dyscyplinę i motywację. Dzieci stają się twórcze i bardziej samodzielne. Posługując się GAŁĄZKĄ LOGICZNĄ, dziecko uczy się kreatywnie analizować treść opowiadań. Posługując się CHMURKĄ, dziecko uczy się rozwiązywania konfliktów w sposób satysfakcjonujący dwie strony konfliktu. Posługując się DRZEWKIEM AMBITNEGO CELU, dziecko dostrzega jak ważne jest wyznaczenie celu.
Rekrutacja do przedszkola
 
 
Solenizanci w lutym
Nasi wspaniali solenizanci z lutego 🙂  
Nasi wspaniali solenizanci z lutego 🙂  
Przedszkolne Walentynki
8 lutego przedszkolaki z Zabełkowa świętowały ...
8 lutego przedszkolaki z Zabełkowa świętowały już Walentynki. Dzieci zapoznały się z historią i tradycjami walentynkowymi oraz wyjaśnieniem pojęcia „walentynka”. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz tańcach. Rozwiązywały zagadki o postaciach z bajek oraz dobierały je w miłosne pary. W tym dniu dzieci miały nie tylko walentynkowe atrakcje ale także atrakcje związane z pewnym włoskim przysmakiem, czyli pizza. To właśnie 9 lutego obchodzony jest ten przepyszny dzień. Z tej okazji, jak co roku przedszkolaki pomogły w przygotowaniu pizzy oraz ze smakiem zapadały ją podczas obiadu.  
Podziękowania
W dniu 2 lutego  2019 roku odbyła się w „Go...

W dniu 2 lutego  2019 roku odbyła się w „Gościńcu nad strumykiem” zabawa karnawałowa. Zabawę zorganizowała Rada Rodziców Przedszkola w Zabełkowie. W zabawie wzięły udział 57 par. Dyrektor przedszkola  serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie, a zwłaszcza RADZIE RODZICÓW. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania zabawy. Dziękujemy wszystkim sponsorom. Zapraszamy za rok!

   
Styczniowi solenizanci
Nasi solenizanci, z którymi świętowaliśmy w st...
Nasi solenizanci, z którymi świętowaliśmy w styczniu.
Dzień Babci i Dziadka
23 stycznia zorganizowana została uroczystość z...

23 stycznia zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która miała po raz kolejny miejsce dzięki uprzejmości pana Adma Rycka w Gościńcu nad Strumykiem Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez panią dyrektor dzieci zaprezentowały wspaniały popis swych umiejętności w pierwszej części przedstawiły przedstawienie jasełkowe pt. „Gdy się Chrystus rodzi”, które nagrodzone zostało wielkimi brawami. W drugiej części każda grupa wiekowa przygotowała mały program artystyczny. W większości były to wiersze, piosenki, inscenizacje związane tematycznie z tymże świętem oraz tańce. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście zostali zaproszeni na przygotowany słodki poczęstunek. Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami wykonanymi przez dzieci. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Wizyta maluchów w Izbie Pamięci
Grupa dzieci młodszych w ramach realizacji tematu...
Grupa dzieci młodszych w ramach realizacji tematu kompleksowego: „Kocham babcię, kocham dziadka" wybrała się do Izby Pamięci. Dzieci mogły zobaczyć tam stroje, sprzęty, wyposażenie domu oraz zdjęcia z czasów młodości swoich prababć,  babć, pradziadków czy dziadków. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zgromadzone eksponaty oraz  zadawały pytania do czego dane rzeczy mogły służyć. Na chwileczkę mogliśmy się przenieść do czasów, kiedy babcia i dziadek byli jeszcze bardzo mali i zobaczyć jak wtedy wyglądało życie.  
Bal przebierańców w przedszkolu
„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradyc...
„W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi , mali zgromadzeni na tej sali.” Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.W zorganizowanym balu karnawałowym w naszym przedszkolu , dzieci wcieliły się w różne postacie . Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, kotki, batmanów, piratów,  rycerzy, muszkieterów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Tegoroczny bal odbył się pod hasłem: Podróże po różnych krajach świata. Uczestnicy rozpoczęli oficjalną część balu od tradycyjnego poloneza by później podróżować do Austrii, Francji, Włoch, Hiszpanii,  Anglii czy Brazyli. Każdy z tych krajów posiada swoje tradycyjne tańce, które dzieci miały okazję poznać i zatańczyć. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
19 Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych
Narodzenie Pana Jezusa można przedstawić na wiel...
Narodzenie Pana Jezusa można przedstawić na wiele sposobów, jednak przesłanie jest zawsze jedno –  jasełka uczą o prawdzie i równości człowieka wobec człowieka, przestrzegają przed złem i obojętnością, przypominają, że najważniejsze są miłość, przyjaźń i dobro. To już 19. Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych zorganizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Występom młodych artystów przyglądali się: muzykolog Zuzanna Ortmans, Grażyna Tabor – aktorka i reżyserka teatralna, Henryka Otawa – emerytowana dyrektor Przedszkola w Chałupkach, Bernadeta Klement – emerytowana dyrektor Przedszkola w Tworkowie oraz dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek i wójt gminy Grzegorz Utracki.
Teatrzyk w Przedszkolu
9 stycznia do naszego przedszkola zawitał teatrzy...

9 stycznia do naszego przedszkola zawitał teatrzyk lalkowy z przedstawieniem "Krowa kłamczucha”. Dzieci miały okazję obejrzeć historię krówki, która miała niedobry zwyczaj kłamać. Przedstawienie bardzo się podobało i nasze przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły przygody krówki do samego końca.

 

Podsumowanie akcji „Razem na święta”
W miesiącu grudniu w naszym przedszkolu zorganizo...
W miesiącu grudniu w naszym przedszkolu zorganizowana została akcja „Razem na święta”.  Zbieraliśmy  dary dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. W akcję zaangażowało się wielu naszych przedszkolaków przynosząc do przedszkola karmę dla psów i kotów, obroże, smycze, kocyki, żwirek  i wiele innych potrzebnych zwierzakom rzeczy. W piątek przed świętami wszystkie te rzeczy zostały zawiezione do schroniska. Osoby opiekujące się zwierzętami w schronisku były mile zaskoczone ilością zebranych rzeczy. Przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom oraz zaproszenie do odwiedzenia schroniska. Wszystkie dzieci, które wsparły akcję również otrzymały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz przedszkolakom za zaangażowanie.  
Kolędowanie przy żłobku
Podsumowaniem 14. Gminnego Przeglądu Kolęd i Pas...
Podsumowaniem 14. Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Święta z Kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern” było kolędowanie przy żłóbku, czyli koncert w tworkowskim kościele. 13 stycznia laureaci wyróżnieni w przeglądzie zaśpiewali najpiękniejsze kolędy w języku polskim i niemieckim. Nagrody – dyplomy i figurki aniołów – młodym śpiewakom wręczyła dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek. Zgromadzeni w świątyni liczni słuchacze podziękowali młodym artystom gorącymi brawami za piękne chwile, jakie przeżyli podczas koncertu. Swoje podziękowania skierował do młodych artystów i organizatorów wójt gminy Grzegorz Utracki oraz ks. proboszcz Piotr Tkocz, który zakończył spotkanie kolędowe modlitwą.
Zabawa Karnawałowa
Zebranie z Rodzicami
Informacja Dnia 16.01.2019r. tj. środa o godz 16....

Informacja

Dnia 16.01.2019r. tj. środa o godz 16.30 odbędzie się zebranie śródroczne dla rodziców. Oprócz ważnych spraw bieżących, przeprowadzona będzie prelekcja wraz z pogadanką z P. Justyną Kokot znaną prelegentką naszego przedszkola. Prosimy o obecność. 

Ogłoszenie Rady Rodziców
Rada Rodziców Przedszkola w Zabełkowie z okazji ...

Rada Rodziców Przedszkola w Zabełkowie

z okazji zbliżającej się zabawy karnawałowej (dnia 02.02.19) prosi o przynoszenie losów do wychowawcy grupy.

 

Grudniowe urodzinki
A oto nasi wspaniali solenizanci, którzy swoje ur...
A oto nasi wspaniali solenizanci, którzy swoje urodzinki świętowali w grudniu 🙂  
Jasełka dla rodziców i gości
Dzieci z grupy młodszej oraz starszej już tradyc...
Dzieci z grupy młodszej oraz starszej już tradycyjnie przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców oraz zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości jest oczywiście wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia,  wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie predyspozycji,  uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi oraz śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było niesamowite. Mali aktorzy w przepięknych strojach przy wyjątkowej dekoracji prezentowali się zjawiskowo. Dzieci przebrane w postacie z Jasełek tańczyły tańce, recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i pastorałki. Cała sala wypełniona była gwiazdami, aniołkami, pasterzami, owieczkami, którzy towarzyszyli Józefowi i Maryi oraz Trzem Królom.  Na koniec dzieci złożyły życzenia swoim rodzicom oraz tradycyjnie przełamały się opłatkiem. Nie zabrakło również  życzeń  od Pani Dyrektor oraz zaproszonych gości. Wszyscy byli zachwyceni występem naszych dzieci.
Pieczemy ciasteczka i przedszkolna wigilijka
Kilka dni temu w przedszkolu zapachniało święta...

Kilka dni temu w przedszkolu zapachniało świętami, cynamonem i pyszną polewą czekoladową – ponieważ zaczęliśmy pieczenie świątecznych ciasteczek . Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasta. Każdy przedszkolak miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych. Dzieci z radością pomagały wychowawcy w przygotowaniu, dodając składniki i mieszając je ze sobą. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była dekoracja kolorową posypką i kokosem oraz oczywiście na samym końcu degustacja. W następnym świątecznym tygodniu natomiast miała miejsce wspólna wigilia dzieci z personelem przedszkola. Dzieci przed zjedzeniem obiadu wspólnie się pomodliły i przy dźwiękach kolęd zajadały wigilijny obiad. Na końcu raz jeszcze wszyscy życzyliśmy sobie wesołych świąt.

 
Akcja – „Razem na Święta”
XIV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim
„Święta z kolędą- Weihnachten mit Weihnachts...
„Święta z kolędą- Weihnachten mit Weihnachtsliedern”, pod takim tytułem odbył się 13 grudnia w Centrum Kultury w Tworkowie 14. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim. Wszystkich gości, licznych uczestników konkursu i ich opiekunów powitała dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, natomiast cały przegląd poprowadziła Sabina Ciuraszkiewicz. Organizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przegląd cieszy się niezmienną popularnością. Wzięły w nim udział zespoły wokalne, duety, soliści z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz ze świetlic. Występy dzieci i młodzieży oceniało jury: Zuzanna Ortmans – muzykolog oraz Jan Goldman –   muzyk, opiekun chóru parafialnego. Jurorzy zgodnie chwalili bardzo dobre przygotowanie, a niejednokrotnie wyjątkowe zdolności młodych śpiewaków. Docenili także dobór repertuaru, który zawierał wiele ciekawych i mało znanych utworów świątecznych, zarówno polskich jak i niemieckich. Nasze przedszkole reprezentowały z grupy młodszej: Laura Bobrzik oraz Milena Studnic. Natomiast z grupy starszej wystąpiły Emilia Kupka i Nicola Chłapek, które otrzymały wyróżnienie i wystąpią podczas koncertu laureatów w styczniu, w przyszłym roku, podczas Koncertu Galowego „Kolędowanie przy żłóbku” w kościele parafialnym w Tworkowie.
Dzień Górnika
W pięknych, galowych strojach górnicy zaproszeni...

W pięknych, galowych strojach górnicy zaproszeni na naszą uroczystość z okazji swojego święta, oglądali występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaków. Dzieci prezentowały przed górnikami nie tylko swe umiejętności wokalne i recytatorskie ale również i taneczne. Na zakończenie uroczystości dzieci odśpiewały tradycyjne Sto Lat i podziękowały górnikom za przybycie, wręczając własnoręcznie wykonane upominki. Tym samy zaprosiły górników nie tylko do wspólnego tańca do znanych ludowych piosenek typu „Poszła Karolinka” czy „Szła dzieweczka do laseczka” ale również zaprosiły gości na odwiedziny w przyszłym roku. Barbórkowe spotkanie z górnikami w naszym przedszkolu było dla dzieci bardzo ciekawe i pełne wrażeń. Górnikom z kolei bardzo podobały się występy dzieci i widać było, że chętnie odwiedzą nas już za rok!

Spotkanie z Mikołajem
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym...
Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem wykonywały zadania przygotowane przez wychowawczynie grup, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Po zakończonej zabawie dzieci wołały Mikołaja i  nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone a niektóre nawet przestraszone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał  paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.
Klauzura informacyjna RODO
Szanowni Rodzice!   W zakładce Mamo, tato p...

Szanowni Rodzice!

 

W zakładce Mamo, tato przeczytaj koniecznie! została umieszczona klauzura informacyjna związana z RODO -  ochroną danych osobowych. Prosimy o obowiązkowe zapoznanie się z jej treścią.

     
Przedszkole Andrzejki
30 listopada w grupie maluszków i starszaków zap...
30 listopada w grupie maluszków i starszaków zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień ten  był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło tradycyjnego rzucania grosika, aby wróżby się spełniły,  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia, jaki zawód dzieci będą wykonywać, gdy dorosną, co ich  spotka w dalszym życiu oraz oczywiście lania wosku! Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.
Listopadowe urodzinki
A oto nasza wspaniała solenizantka, z którą wsp...
A oto nasza wspaniała solenizantka, z którą wspólnie  w naszej przedszkolnej rodzince świętowaliśmy urodzinki w listopadzie:)
Cztery żywioły – eksperymenty z wodą w grupie młodszej
Cztery żywioły – eksperymenty z wodą . Pod t...
Cztery żywioły – eksperymenty z wodą . Pod takim hasłem dzieci z naszego przedszkola w minionym tygodniu (19-23 listopad) zgłębiały tajniki wody. Przedszkolaki z grupy młodszej z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Dzieci między innymi badały co tonie, a co pływa; co się w wodzie rozpuszcza, Mali badacze sprawdzali także, w którym naczyniu jest najwięcej wody.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zab...
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Jak co roku na naszą uroczystość zaprosiliśmy klasą I Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią. Spotkani zaczęliśmy od przywitania wszystkich dzieci i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek, braliśmy udział w konkurencjach zręcznościowych. Ważnym punktem naszej uroczystości były odwiedziny Kubusia Puchatka który jak wiadomo też jest pluszowym misiem. Wszystkie dzieci miały okazję w tym dniu poczęstować się wafelkowym misiem. Na koniec spotkania dzieci z klasy I wyrecytowały wiersze o tym jaki jest miś i zaśpiewały o nim piosenkę. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.  
4 żywioły- Ogień, woda, powietrze, ziemia
W 3 tygodniu listopada starszaki poznały nazwy 4 ...
W 3 tygodniu listopada starszaki poznały nazwy 4 żywiołów: ogień, ziemia, woda i powietrze. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom świata przyrody, ukazanie naturalnego piękna natury, uświadomienie ról, jakie pełnią żywioły oraz pokazanie, na czym polega integracja człowieka z przyrody. Każdy żywioł miał swoją odsłonę. Prezentacja każdego z nich wzbogacona była różnego rodzaju aktywnością dzieci, które bardzo chętnie i spontanicznie wyrażały własne wizje na temat omawianego żywiołu. Zajęcia o tematyce „Cztery żywioły – dzieci natury” były bardzo cennym doświadczeniem o charakterze przyrodniczym i świetną żywą lekcją dotyczącą tego, co świat współtworzy.
Pasowanie na Przedszkolaka
14 listopada do grona prawdziwych przedszkolaków ...
14 listopada do grona prawdziwych przedszkolaków przyjętych zostało aż 18 nowych dzieci, które we wrześniu tego roku dołączyły do grupy młodszej. Tego dnia odbyło się bowiem  tradycyjne „ Pasowanie na przedszkolaka” z udziałem rodziców. Dzieci długo przygotowywały się do swojego pierwszego ważnego występu: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki zarówno w języku polskim oraz języku niemieckim, tańczyły taniec, bawiły się ze swoimi rodzicami. Przedszkolaki miały również do wykonania dwa ciekawe zadania: posegregować warzywa, owoce i produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe oraz rozpoznać ilość dźwięków granych przez panią na grzechotce. Z zadaniami poradziły sobie wyśmienicie, czym zasłużyły na gromkie brawa publiczności. Punktem kulminacyjnym było  uroczyste pasowanie przez Panią Dyrektor ogromną kredką oraz wręczenię pamiątkowego dyplomu.
Zajęcia otwarte w grupie starszej
Dnia 15.10.2018 grupa starsza gościła w przedszk...

Dnia 15.10.2018 grupa starsza gościła w przedszkolu swych rodziców. Dzieci postanowiły przedstawić swe umiejętności i zaprezentowały występ z okazji 100-lecia Niepodległości. Występ rozpoczął się od tradycyjnego poloneza oraz od odśpiewania przez wszystkich hymnu polskiego. Następnie dzieci zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie poprzez wiersze takie jak „11 listopada”, „Barwy Ojczyste” „Polska” „Katechizm polskiego dziecka” , śpiewały hymn przedszkola w Zabełkowie „Przedszkole drugi dom” oraz piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Pokaz umiejętności dzieci zakończył się tańcem śląskim „Trojak”. Gromkie brawa były dowodem iż występ dzieci był bardzo udany i się podobał. Po tej części zostały przekazane rodzicom informacje na temat wyników wstępnej obserwacji dzieci 5 i 6- letnich oraz przeprowadzona została ankieta na temat patriotyzmu w przedszkolu.

 
Obchody 100lecia odzyskania niepodległości
            W tym roku Polska obchodzi ...

            W tym roku Polska obchodzi jubileusz stulecia odzyskania niepodległości. Nasze przedszkole, które dba o rozwój uczuć patriotycznych dzieci do swojej ojczyzny, również aktywnie włącza się do celebrowania tak ważnego wydarzenia dla Polski. I tak dnia 9 listopada nasze dzieci ubrane na galowo wzięły udział w uroczystości pt. „Polska nasza Ojczyzna”. Wszystkiemu towarzyszyła nie tylko dyrekcja, pracownicy przedszkola oraz dzieci, ale również i zaproszeni w tym dniu goście: pan Wilhelm Wolnik, pan Grzegorz Swoboda zastępca Wójta Gminy Krzyżanowice, przewodnicząca KGW pani Anna Kupka, sołtys Zabełkowa pan Marian Studnic, przedstawiciel Rady Rodziców pani Ewelina Chłapek oraz goście specjalni - pracownicy Muzeum w Raciborzu pani Julita Ćwikła etnografa oraz pan Adam Knura historyka. Każdy z gości na wejściu dostał symboliczny kotylion w barwach narodowych. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego poloneza zatańczonego przez dzieci z grupy starszej oraz od odśpiewania przez wszystkich hymnu polskiego. Następnie dzieci zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie i wokalne poprzez wiersze i piosenki.Pokaz umiejętności dzieci zakończył się tańcem śląskim „Trojak”. Gromkie brawa zaproszonych gości były dowodem, iż występ naszych wychowanków z grupy starszej był bardzo udany i się podobał. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za występ oraz poinformowała wszystkich, że cały dzień w przedszkolu z Zabełkowie jest w barwach polsko-białych poczynając od dzisiejszych posiłków, a kończąc na wszystkich dekoracjach. Następnie zaprosiła przedstawicieli muzeum o zabranie głosu. Pani Julita oraz pan Adam w bardzo interesujący sposób opowiadali o dawnych dziejach naszego kraju przedstawiając rekwizyty przywiezione z Muzeum. Były tam między innymi dawne stroje, zabawki dla dzieci, fotografie, pocztówki, prawdziwa złota moneta oraz księga licząca 500 lat. Na zakończenie swej prezentacji dzieci otrzymały zaproszenie do muzeum w Raciborzu, z którego z pewnością na wiosnę skorzystają. Po uroczystości każdy otrzymał prezencik- plakietkę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ponadto o godzinie 11.11 dzieci uroczyście odśpiewały cały, czterozwrotkowy hymn narodowy, tym samym włączając się do ogłoszonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej akcji "Rekord dla Niepodległej". Na zakończenie uroczystości na każdego czekał pysznych poczęstunek w barwach naszego kraju. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego z nas.

 
Ważna informacja MEN i Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Październikowe urodzinki
Oto nasi mali solenizanci, którzy świętowali sw...
Oto nasi mali solenizanci, którzy świętowali swoje urodzinki wraz z całą przedszkolną rodzinką 🙂  
Halloweenowe zabawy w maluszkach
31 października tj. w środę w grupie maluszków...

31 października tj. w środę w grupie maluszków zrobiło się czarno, a to za sprawą tradycji święta „Halloween”. Tego dnia dzieci dowiedziały się skąd wywodzi się tradycja tego święta, oraz jak dzieci z innych krajów spędzają ten wyjątkowy wieczór. Nie zabrakło zabaw inspirowanych postaciami halloweenowymi: były zabawy z miotłą przy muzyce, rzucanie woreczków do dyniowego koszyka, zabawa w pajęczynkę, mumię oraz szukanie cukierków ukrytych w sali. Dzieciom bardzo się podobało i mimo iż ubrane na czarno, bawiły się wesoło!

 
Halloween w grupie starszaków
W ostatnią środę października w tradycyjne ju...
W ostatnią środę października w tradycyjne już w naszym przedszkolu Halloween dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze czarnym, a niektóre z nich przebrane były nawt za czarownice, kościotrupy lub ukryły twarze za maskami. Atrakcją dnia były zabawy konkursy i tańce. Były rzuty pająkiem do sieci, tworzenie mumii, tworzenie pajęczyny, wyścigi na miotle, szukanie smakołyków według instrukcji oraz wiele innych ciekawych rozrywek. Punktem kulminacyjnym było gotowanie tzw. „zupy czarownic”, której tajnymi składnikami był brokat, konfetti, guziki oraz magiczny pyłek. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem.  Krotko mówiąc: zabawa była super!!!  
Wszystkich Świętych
Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni mom...
Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Dnia 30.10.2018r. dzieci z przedszkola w Zabełkowie wybrały się na cmentarz. W ciszy obserwowały sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, napisy i informacje na płytach nagrobnych, podziwiali również ludzi sprzątających groby swoich najbliższych. Wspólnie odwiedzaliśmy groby zmarłych, a dzieci z zaangażowaniem oraz zachowując się bardzo ostrożnie stawiały zapalone znicze na grobach. Dzieci pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu.  
Cała Polska Czyta Dzieciom
W poniedziałek 22 października po raz kolejny ro...
W poniedziałek 22 października po raz kolejny rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu akcję „ Cała Polska czyta dzieciom”. Pierwszym gościem była pani Gabriela Studnic- mama Mileny. Przybliżyła  dzieciom twórczość Marii Konopnickiej- wiersze „Jesień” oraz „Stefek Burczymucha”  
Teatrzyk w przedszkolu
W czwartek 25 października  nasze przedszkole za...
W czwartek 25 października  nasze przedszkole zamieniło się w teatr. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu prawdziwych aktorów „ Lampa Alladyna”. Przedszkolaki  nie tylko  oglądały spektakl  z zaciekawieniem, ale również  brały czynny udział w sztuce- przymierzały stroje, odpowiadały na pytania. Bardzo im się podobało!  
Urodziny Kubusia Puchatka
W środę 24 października dzieci z Przedszkola w ...
W środę 24 października dzieci z Przedszkola w Zabełkowie świętowały 92. urodziny swojego patrona. Tegoroczne urodziny były jednak wyjatkowe. Po raz pierwszy przybył na nie osobiście Kubuś Puchatek. Spotkanie z sympatycznym misiem o „ bardzo małym rozumku” poprzedziły zagadki o mieszkańcach Stumilowego Lasu, zabawy ruchowe, piosenki, prezentacja multimedialna o historii powstania  książki, degustacja przysmaku jakim jest oczywiście miód. Punktem kulminacyjnym dnia były odwiedziny solenizanta. Zaskoczone przedszkolaki odśpiewały hymn przedszkola, tradycyjne „ Sto lat” oraz złożyły życzenia. Jak to na każdych urodzinach bywa, nie mogło zabraknąć tradycyjnego tortu, który w mig znalazł się w brzuszkach naszych milusińskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci, które już pytają, kiedy znów odwiedzi nas Kubuś Puchatek. Z pewnością za rok! Serdecznie podziękowania składamy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, jakim był zakup stroju Kubusia Puchatka.
Dzień Edukacji Narodowej
W tym roku Dzień Edukacji Narodowej, czyli świę...
W tym roku Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników w przedszkolu uroczyście  obchodziliśmy 17 października. Tego dnia odświętnie ubrani zaprosiliśmy wszystkie nasze panie: panią Dyrektor, wychowawczynie, pomoce do dzieci, panie z obsługi i logopedę do sali starszaków na mini program artystyczny. W humorystyczny sposób "kłóciliśmy się" i "przekomarzaliśmy", która pani jest lepsza, w końcu jednogłośnie dochodząc do wniosku, iż WSZYSTKIE SĄ WSPANIAŁE! Oczywiście odśpiewaliśmy również tradycyjne Sto Lat!, a także wręczyliśmy upominki: różyczkę i order dla Najlepszej Pani i zaprosiliśmy do wspólnego tańca. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor dziękując swoim pracownikom za codzienny trud i pracę, oraz chwaląc najmłodszych za piękny występ. Swoje podziękowania w złożyła również Rada Rodziców. Wszystkim pracownikom naszym wspaniałym nauczycielom oraz pracownikom obsługi jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wielkie serce oraz życzliwość 🙂  
Poznajemy nasz kraj – Polskę
W 3 tygodniu października z okazji zbliżającego...
W 3 tygodniu października z okazji zbliżającego się 100-lecia odzyskania Niepodległości wybraliśmy się w podróż po Polsce. Poznaliśmy największe miasta w Polsce oraz interesujące miejsca, które warto odwiedzić. Poznaliśmy nazwę stolicy Polski oraz nasze symbole narodowe a także pokazywaliśmy na mapie Morze Bałtyckie, obszar gór oraz najdłuższą rzekę Polski- Wisłę. Śpiewaliśmy hymn Polski oraz dowiedzieliśmy się, jaką należy przyjąć postawę podczas odśpiewywania hymnu. Przez cały tydzień mogliśmy oglądać książki o interesujących miejscach w Polsce, o sławnych Polakach oraz mogliśmy oglądać tradycyjne ludowe stroje, które znajdują się w naszym kąciku patriotycznym. Odwiedziliśmy również Izbę Pamięci w Zabełkowie gdzie bardzo dużo dowiedzieliśmy się o naszych przodkach i o ich zwyczajach. Na koniec tygodnia wykonaliśmy z darów jesieni piękny kontur naszego kraju, który zdobi nasz korytarz przedszkolny.  
Dzień Poczty Polskiej
18 października obchodziliśmy w naszym przedszko...
18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Mieliśmy także okazję poznać panią Listonosz, która odwiedziła nasze przedszkole. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca na poczcie oraz co jest potrzebne, aby wysłać list lub paczkę. Niektóre chętnie dzieci mogły nawet przez chwilę poczuć się jak listonosz , zakładając czapkę oraz torbę pełną listów. Nasze przedszkolaki na koniec spotkania otrzymały wspaniały upominek – nową grę planszową oraz słodkości, w ramach podziękowań dzieci wręczyły dla gościa laurkę i raz jeszcze podziękowały za odwiedziny.  
Dzień Drzewa
We wtorek  9 października obchodziliśmy w naszy...
We wtorek  9 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Z tej okazji nasze przedszkolaki opowiadały jak wygladają drzewa, z czego się składają oraz dlaczego potrzebne są nam ludziom. Świetnie poradziły sobie z tymi zadaniami. Punktem kulminacyjnym było zasadzenie nowego drzewka w naszym ogródku przedszkolnym.  Przedszkolaki pomagały w pracach porządkowych, podlewały drzewko. Doskonale wiedziały co jest potrzebne roślinom do tego,  aby rosły i upiększały nasze otoczenie.
Owocowy dzień w maluszkach
W środę 10 października w grupie maluszków zap...
W środę 10 października w grupie maluszków zapachniało pyszną i zdrową sałatką owocową. Tego dnia przedszkolaki z grupy młodszej w związku z realizacją tematów o jesiennych warzywach oraz owocach wykonały sałatkę owocową. Poradziły sobie znakomicie. Krojenie nie sprawiło im problemów. Na koniec oczywiście nie mogli doczekać się degustacji swojego dania. Wielka miska pełna witaminek w mig znalazła się w małych brzuszkach.  
Pożegnanie lata
11 października zgodnie z tradycją w naszym prze...
11 października zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość "Pożegnanie Lata - Powitanie Jesieni". Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. W tym dniu ubrani byliśmy w  kolory jesienne: żółty, czerwony, brązowy i pomarańczowy. Każda grupa starszaki i maluchy miała swoją pani Lato, którą wspólnie żegnaliśmy wierszykami oraz piosenkami. Wesołe zabawy przerwała Pani Jesień, która zaczyna swoje panowanie. Weszła przystrojona w kolorowe liście z wielkim koszem pełnym darów i pięknej sukni. Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Tańcowała Jesień”, były wspólne tańce, zagadki. Następnie Pani Jesień zaprosiła wszystkie dzieci do poszczególnych grup, gdzie czekały niespodzianki w postaci pysznych i zdrowych owoców. Kolejnym punktem uroczystości były zabawy sportowe, gdzie każdy mógł sprawdzić swe umiejętności ruchowe. Zwieńczeniem spotkania był wspólny grill. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.  
Zabawy popołudniowe
Na zajęciach popołudniowych dzieci odtworzyły s...
Na zajęciach popołudniowych dzieci odtworzyły słynny „Gang słodziaków”. Wykonanie słodziaków przysporzyło dzieciakom mnóstwo frajdy i wspaniałej zabawy. Były to udane i kreatywne zajęcia. Maluchy świetnie się bawiły.
Wrześniowe urodzinki
Tradycją naszego przedszkola jest wspólne świę...
Tradycją naszego przedszkola jest wspólne świętowanie urodzinek naszych milusińskich,  a także pań 🙂 Oto nasi wrześniowi solenizanci 🙂    
Szaszłyki owocowe
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym t...
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy starszak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przed przygotowaniem szaszłyków dzieci umyły owoce, przybory kuchenne, a także ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiły do krojenia owoców. Dla łasuchów była nie lada niespodzianka- gotowe szaszłyki zostały dodatkowo oblane pyszną czekoladą. Ach, co to była za uczta! Szaszłyki smakowały wyśmienicie dlatego starszaki planują już kolejną zdrową i smaczną potrawę.  
Marchewkowy Dzień
Pierwszy tydzień października był tygodniem wyj...
Pierwszy tydzień października był tygodniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Poznały również zalety i walory marchewki, mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: że marchewka jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek oraz wykonaniem surówki z marchewki z dodatkiem jabłka. Dzięki takim działaniom dzieci rozwijają u siebie zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.  
Dzień Chłopaka
W piątek 28 września świętowaliśmy w naszym p...
W piątek 28 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Chłopcy z grupy starszaków oraz z grupy maluszków zostali obdarowani okolicznościowymi prezentami przygotowanymi przez swoje wychowawczynie: starsi otrzymali eleganckie muchy a młodsi prześliczne krawaty. Chłopcy prezentowali się tego dnia wyjątkowo !. Były też oczywiście życzenia, tradycyjne Sto lat oraz słodki poczęstunek dla wszystkich  w postaci lizaczka.
Święto Pieczonego Ziemniaka
Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym ś...

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały nasze przedszkolaki biorąc udział w wykopkach zorganizowanych przez rodziców naszej koleżanki Mai ze starszaków przyswajając sobie dzięki temu wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na talerzu. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta było wykonanie przez grupę starszaków ziemniaczanych jeżyków, a przez grupę maluszków ziemniaczanych myszek.

 
Dzień Przedszkolaka
W czwartek 20 września obchodziliśmy w naszym pr...

W czwartek 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dominował kolor niebieski. Dzieci zapoznały się z genezą święta, bawiły się przy piosence „Dzień Przedszkolaka”, były zabawy z balonami, z chustą Klanza, gry i zabawy sportowe. Kulminacyjnym punktem dnia było oczywiście wręczenia okolicznościowych medali.

Nasze zmysły
Co to jest zmysł? Jakie mamy zmysły? Ile ich jes...
Co to jest zmysł? Jakie mamy zmysły? Ile ich jest? Jest głośno czy cicho –jaki zmysł jest nam potrzebny? Na te i wiele innych pytań starszaki poznały odpowiedź w czasie zajęć w trzecim tygodniu września. Teraz już każdy Przedszkolak wie, że wszystkie czynności, które wykonujemy uzależnione są od mózgu. Dla każdej czynności, mózg ma określony obszar, który jest odpowiedzialny za konkretną czynność. Pogadanka z dziećmi na temat Mózgu dała odpowiedzi na pytania- jak wygląda, do czego służy. Oprócz tego dzieci utrwalały czytanie globalne, układały wyrazy (zmysły) z literek. Wykonały „Mózg” przy pomocy kalafiora i dopasowywały obrazki ze zmysłami do płatów mózgu. Brały udział w ścieżce PRAWO – LEWO-PROSTO gdzie utrwalały kierunki oraz ścieżce sensorycznej gdzie wykorzystały zmysł dotyku. Cały tydzień możemy zaliczyć za udany gdyż nic nie jest tak ważne jak właśnie nasze ZMYSŁY.    
Odwiedziny Policjanta
W piątek 21 września odbyło się spotkanie prze...

W piątek 21 września odbyło się spotkanie przedszkolaków z panem policjantem. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Zostały pouczone również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Wspólne zdjęcie oraz niespodzianka przyniesiona przez pana policjanta dla każdego przedszkolaka było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. Dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu.

Starszaki poznają zasady ruchu drogowego
W drugim tygodniu września dzieci z grupy starsza...
W drugim tygodniu września dzieci z grupy starszaków przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego i dowiedziały się jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci układały wyrazy z sylab, wyszukiwały swoje imię wraz z adresem zamieszkania, edukowały się jak bezpiecznie pokonać przejście przez pasy przy pomocy sygnalizatora świetlnego, ćwiczyły zapamiętanie numerów alarmowych 997,998,999 oraz 112, poznały znaki drogowe gdzie przy okazji utrwaliły znajomość figur geometrycznych, samodzielnie wykonywały znaki drogowe, uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych wcielając się w rolę policjanta, a pod koniec tygodnia otrzymały odznaki „Znawcy zasad ruchu drogowego”  
Pierwszy tydzień w przedszkolu w grupie maluszków
Właśnie minął nasz pierwszy tydzień w przedsz...
Właśnie minął nasz pierwszy tydzień w przedszkolu. Jak ten czas szybko leci ! Mimo, że z oczu kilku maluszków poleciało parę łez, to w przedszkolu nasze wspaniałe panie przytulają nas, gdy tylko zatęsknimy za mamą. Miło spędzamy czas na zabawie, poznajemy nowych kolegów i koleżanki, bawimy się w kółeczku, śpiewamy piosenki. W tym tygodniu poznawaliśmy nasze przedszkole i  kodeks przedszkolaka. Odbył się również pierwszy w tym roku Dzień z ulubioną zabawką. Najwięcej frajdy sprawia jednak zabawa na placu zabaw, a że pogoda nas rozpieszcza wychodzimy codziennie!  
Pierwsze dni starszaków w przedszkolu
Pierwszy tydzień września upłynął grupie star...

Pierwszy tydzień września upłynął grupie starszaków na przypomnieniu sobie przedszkola i siebie nawzajem. Odwiedziliśmy wszystkie przedszkolne pomieszczenia, powitaliśmy osoby, które pracują w przedszkolu. Wspólnie tworzyliśmy Kodeks Dobrego Zachowania – ustalaliśmy zasady, jakie powinny obowiązywać w naszej grupie, by wszyscy czuli się tu dobrze. Przypomnieliśmy sobie rytm dnia, dzięki któremu czas spędzony w przedszkolu będzie bardziej zaplanowany. Braliśmy udział w przeróżnych zabawach, dzięki którym mogliśmy się lepiej poruszać i znów nauczyć się bycia razem oraz poznaliśmy również karty pracy na jakich będziemy pracować cały rok. Cieszymy się już na ten nowy rok szkolny.

Krzyżanowicki Uniwersytet Dziecięcy Wyższej Szkoły Humanitas – nabór
Szanowni Państwo, rusza kolejna edycja Krzyżano...

Szanowni Państwo,

rusza kolejna edycja Krzyżanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Humanitas. Od roku akademickiego 2018/2019 nasi studenci mają możliwość skorzystania z całkowicie nowej formuły zajęć – oprócz naszych comiesięcznych wykładów zapraszamy na WARSZTATY! Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę internetową – www.humanitas.edu.pl/udkrzyzanowice.

   
Dzień Zabawki w naszym przedszkolu
Drodzy Rodzice,  tradycyjnie każdy pierwszy czwa...

Drodzy Rodzice, 

tradycyjnie każdy pierwszy czwartek miesiąca jest Dniem Zabawki w naszej placówce. Tego dnia przedszkolaki mogą przynieść ze sobą swoją jedną ulubioną zabawkę: lalę, misia, autko itp. Prosimy serdecznie aby jednak zabawka była bezpieczna dla naszych milusińskich (nie była zbyt mała, nie miała wielu małych elementów, które można łatwo zgubić lub by nie była elektorniczna, czy też na pilot). Wybierzecie wspólnie, którego przyjaciela z zabawkowego grona wasza pociecha zabierze ze sobą do przedszkola 🙂

 
Pożegnanie z dzieckiem, jak pomóc sobie i dziecku?
Zebranie z rodzicami
DRODZY RODZICE!   Dnia 30.08.2018 r. tj. czwa...

DRODZY RODZICE!

 

Dnia 30.08.2018 r. tj. czwartek o godz. 17.00

odbędzie się zebranie rodziców.

Ze względu na konieczność podpisania przez rodziców w tym dniu deklaracji pobytu dziecka w przedszkolu

prosimy o obowiązkową obecność.

 

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie

Przedszkolne urodzinki
Naszą małą rodzinną przedszkolną tradycją je...
Naszą małą rodzinną przedszkolną tradycją jest wspólne świętowanie przedszkolnych urodzinek zarówno naszych milusińskich jak i pań. Każdy solenizant tego dnia jest wyjątkowo traktowany, wszyscy odśpiewujemy gromkie Sto Lat! składamy życzenia, jest słodki poczęstunek no i oczywiście nie może zabraknąć "tortu" ze świeczkami, które należy zdmuchnąć wszystkie na raz 🙂 Zapraszamy na fotogalerię solenizantów w roku szkolnym 2017/2018 🙂  
Wizyta policjanta w przedszkolu
W minioną środę 20 czerwca nasze przedszkole od...
W minioną środę 20 czerwca nasze przedszkole odwiedził dzielnicowy pan Dariusz Rubacki. Jego wizyta miała na celu przypomnienie naszym najmłodszym podstawowych zadań bezpiecznego letniego wypoczynku. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, jak chronić się przez nieznajomymi oraz jak zachować się będąc świadkiem przestępstwa. Nasi milusińscy utrwalili również znajomość ważnych numerów alarmowych. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali odblaskowe bransoletki, które z pewnością zwiększą nasze bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Serdecznie dziękujemy za wizytę.
Wycieczka do Radlina
19 czerwca wybraliśmy się do Parku Linowego "Le...
19 czerwca wybraliśmy się do Parku Linowego "Leśna Przygoda" w Radlinie na długo wyczekiwaną przez wszystkich przedszkolaków wycieczkę. Pogoda tego dnia wyjątkowo nam dopisała. A autokaru wysiedliśmy w świetnych humorach i ruszyliśmy naprzód ku wielkiej przygodzie. Na miejscu czekało nas 3 godziny wspaniałej zabawy i niesamowitych przygód. Mieliśmy okazję wyszaleć się na "trasie malucha" która składała się z wielu mostów, zjeżdżalni, tratw, grzybków oraz masy innych przeszkód, które nie stanowiły dla nas najmniejszego problemy i świetnie z nimi sobie poradziliśmy. Przeżyliśmy również niesamowitą piracką przygodę. Wędrując po lesie musieliśmy wykonać szereg zadań by odnaleźć ukryty skarb m.in: polowaliśmy na bizony i budowaliśmy szałas. Świetnie bawiliśmy się również podczas zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz podczas wyścigów rzędów z taczkami. Zmęczeni całą masą aktywności udaliśmy się na obiad do restauracji "Leśna Perła". Po pysznym posiłku zmęczeni ale szczęśliwi z masą wspaniały wspomnień ruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola. zapraszamy an fotorelację 🙂  
Pożegnanie starszaków
15 czerwca nasi najstarsi wychowankowie po raz ost...
15 czerwca nasi najstarsi wychowankowie po raz ostatni wystąpili na "przedszkolnej scenie". Przez zebranymi gośćmi: nauczycielami, pracownikami obsługi, rodzicami, młodszymi kolegami podziękowali za wszystkie lata spędzone w przedszkolu. Nie zabrakło wspomnień przedszkolnych dni, łez, wzruszeń oraz chwil na wesoło. Starszaki podczas uroczystości dały prawdziwy popis umiejętności tanecznych, wokalnych i recytatorskich. Najważniejszym punktem uroczystości było oczywiście rozdanie dyplomów. Pani dyrektor każdemu absolwentowi wręczyła pamiątkowy dyplom oraz pogratulowała ukończenia przedszkola. Nasi absolwenci otrzymali również pamiątkę, która z pewnością będzie wspaniałym wspomnieniem przedszkolnych lat. zapraszamy an fotorelację z tego ważnego wydarzenia.
Zajęcia adaptacyjne
7 czerwca w naszym przedszkolu, odbyły się pier...

7 czerwca w naszym przedszkolu, odbyły się pierwsze zajęcia adaptacyjne dla dzieci, przygotowujących się do nowego etapu w ich życiu.  Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach w czasie, których mogły poznać nowe miejsce, jakim jest przedszkolna sala, nowe panie. Był czas na zabawę swobodną, zabawy przy muzyce, zabawy paluszkowe oraz zajęcia plastyczne. Na koniec spotkania nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku dla dzieci. Serdecznie zapraszamy we wrześniu.

 
Wizyta Bibliotekarki w Przedszkolu
6 czerwca nasze przedszkole odwiedziła pani Teres...
6 czerwca nasze przedszkole odwiedziła pani Teresa, która pracuje w bibliotece wiejskiej w Zabełkowie. Pani Bibliotekarka zachęcając naszych najmłodszych do wypożyczania i czytania książek przyniosła ze sobą kilka nowości z biblioteczki malucha. Słuchając opowieści o naszym ulubionym Kubusiu Puchatku, oraz Zagadek dla przedszkolaka byliśmy zafascynowani światem literatury. Oczywiście odwiedziliśmy także bibliotekę, gdzie mieliśmy okazje zobaczyć jak wygląda karta czytelnika, gdzie znajdują się regały dla najmłodszych oraz jak wypożyczyć książkę. Zapraszamy na fotorelację 🙂
Dzień Dziecka
30 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzie...
30 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia od rana było kolorowo, głośno i radośnie. Jak co roku odwiedził nas animator, który bawił się z nami, aż do popołudnia! Nie zabrakło również dmuchanego zamku, gdzie szaleliśmy i skakaliśmy. Podczas wspólnych zabaw zmierzyliśmy się również w wielu konkurencjach jak: skoki w workach, przeciąganie liny oraz pękanie balonów. Podczas przerwy od szalonych zabaw zajadaliśmy pyszne lody i owoce, a na obiadek był oczywiście grill! Był to dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji, radości i zabawy, który na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. Zapraszamy na fotorelację:)  
Poznajemy zawody i naszą miejscowość
W maju nasi wychowankowie poznawali swoją małą ...
W maju nasi wychowankowie poznawali swoją małą ojczyznę - Zabełków. Dzieci podczas codzienny spacerów poznały nie tylko nazwy ulic w Zabełkowie oraz domy swoich kolegów, ale przede wszystkim ważne i charakterystyczne miejsca na mapie naszej miejscowości jak: OSP, kościół, szkoła, targ. Majowa tematyka była również doskonałą okazją do poznania zawodów wykonywanych przez osoby z najbliższego otoczenia dziecka. Przedszkolaki odwiedziły kwiaciarnię Fantazja prowadzoną przez panią Katarzynę Besz, mamę Gabrysia, gdzie poznały zawód florystki oraz sposoby hodowli i pielęgnacji kwiatów. Kolejnym punktem naszej wycieczki był salon fryzjersko-kosmetyczny pani Ani Płaczek, mamy Janka. Podczas wizyty mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki oraz stylistki paznokci. Odwiedziliśmy także sklep spożywczy i wielobranżowy pani Gertudy Szolc, gdzie zaznajomiliśmy się z zasadami robienia zakupów oraz asortymentem poszczególnych sklepów. Ostatnim punktem naszej wizyty był Gościniec nad Strumykiem prowadzony przez państwa Anitę i Adama Rycka, rodziców Mikołaja. Państwo Rycka przybliżyli nam pracę restauratora oraz kucharza,  a także opowiedzieli o etapach organizacji i przygotowania przyjęć. Wszystkim serdecznie dziękujemy za możliwość wizyty, podzielenie się wiedzą oraz pasją, a także zaszczepienie w naszych najmłodszych pracowitości i zaangażowania w podejmowanie działania.  
Święto Rodziny
25 maja na przedszkolną uroczystość zaprosiliś...
25 maja na przedszkolną uroczystość zaprosiliśmy osoby najbliższe naszym małym serduszkom, nasze mamusie i tatusiów. Uroczysta akademia odbyła na się na sali gimnastycznej w  SP w Zabełkowie. Każda z grup przedstawiła swój program artystyczny podczas którego tańcem, piosenką i wierszem podziękowaliśmy naszym rodzicom za ogromną miłość i codzienny trud wychowania. Po uroczystości wszyscy udaliśmy na się słodki poczęstunek do naszego przedszkola. Był to dzień pełen wrażeń, emocji, czasami i łez wzruszenia. Naszym wspaniałym rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za obecność tego dnia 🙂  
Majowa łąka
29 maja wybraliśmy się na wycieczkę na poblisk...
29 maja wybraliśmy się na wycieczkę na pobliską łąkę. Jak co roku w maju poznajemy rośliny, kwiaty i zwierzęta zamieszkujące łąki. Na nasza wyprawę zabraliśmy ze sobą lupy oraz koszyk na kwiaty. Podczas wycieczki mięliśmy okazję zaobserwować motyle, biedronki, osę ,a nawet gąsienicę oraz zebrać do przedszkolnego kącika przyrody piękne okazy maków, chabrów, stokrotek oraz jaskrów. Pogoda tego dnia wyjątkowo nam dopisała, dlatego też z ochotą łapaliśmy ciepłe promienie słoneczka na świeżym powietrzu.
wizyta starszaków w klasie I SP
W piątek 25 maja grupa starszaków miała okazję...
W piątek 25 maja grupa starszaków miała okazję, choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi uczniowie.  A wszystko za sprawą odwiedzin w klasie I Szkoły Podstawowej w Zabełkowie, na które zostaliśmy zaproszeni przez panią Ewelinę Fuchs. Mieliśmy okazję poznać jak wygląda klasa, w co jest wyposażona oraz jak wygląd prawdziwa lekcja. A była ona bardzo interesująca bo poznaliśmy fragment lektury pt; „Nasza mama czarodziejka” Natalii Papuzińskiej. Wspólnie z klasą pierwszą wykonywaliśmy ciekawe zadania oraz prezentowaliśmy swoje umiejętności, za pisownie prostych słów typu mama dostaliśmy nawet prawdziwą 6! Szkoło jesteśmy gotowi!